do góry

Wiadomości WUG

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego odznaczony na International Mining Forum 2019

11 Kwietnia 2019

W czwartek, 11 kwietnia br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się konferencja International Mining Forum 2019. Do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli Wyższego Urzędu Górniczego. Podczas uroczystej inauguracji Prezes Wyższego Urzędu Górniczego dr inż. Adam Mirek otrzymał od Zarządu JSW SA odznakę „Zasłużony dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA” w uznaniu zasług na rzecz bardzo dobrej współpracy z JSW SA i szczególne zaangażowanie podczas akcji ratowniczej w Ruchu „Zofiówka”.

Dziękując za przyznane wyróżnienie Prezes WUG podkreślił, że misję urzędów nadzoru górniczego rozumie między innymi przez pomoc i współpracę z zakładami górniczymi w różnych trudnych sytuacjach, a nie tylko przez kontrolę i wyciąganie sankcji wobec przedsiębiorców. Takie podejście pozwala na wspólne, spoczywające na obu stronach, wypełnianie obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa pracy w górnictwie.

Konferencja International Mining Forum powstała w 2004 roku z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym organizatorem IMF 2019 jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oddział Rybnik. Jastrzębska Spółka Węglowa już po raz drugi została gospodarzem tej niezwykle prestiżowej konferencji, a JSW Innowacje partnerem merytorycznym.

Wiodący temat tegorocznych obrad to prezentacja przemian w polskim i światowym górnictwie na przełomie stuleci, ale też wyzwań, jakie stoją przed branżą u progu XXI wieku. Dotyczy to w szczególności wdrożenia oraz wykorzystania w kopalniach nowoczesnych rozwiązań technicznych i informatycznych, szerokiej analizy gospodarki surowcami mineralnymi i procesów ich pozyskiwania. Wśród kilkuset uczestników wydarzenia są przedstawiciele ministerstwa energii, świata nauki, przedsiębiorcy oraz goście zagraniczni.

wszystkie wiadomości

Wyższy Urząd Górniczy

Adres:
ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice
Centrala:
tel. +48 32 736 17 00, +48 32 251 14 71
Dyspozytor:
tel. +48 32 736 17 47
fax: +48 32 251 48 84

Godziny pracy urzędu:

poniedziałek - piątek
7.30 - 15.30
wtorek (Kancelaria Główna i Archiwum Dokumentacji Mierniczo-Geologicznej)
7.30 - 18.00