O miesięczniku

Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie” Miesięcznik Wyższego Urzędu Górniczego

ISSN 2081-4224

„Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie” jest wydawane przez Wyższy Urząd Górniczy nieprzerwanie od 1992 roku. W latach 1992-1995 pismo ukazywało się jako kwartalnik Wyższego Urzędu Górniczego. W roku 1996 został decyzją Prezesa WUG przekształcony w miesięcznik i w tej formie ukazuje się do dnia dzisiejszego.

Podstawową część każdego numeru stanowią artykuły autorstwa pracowników naukowych oraz współpracujących z nimi specjalistów - praktyków w dużej mierze realizujących tematy badawcze na zlecenie lub w uzgodnieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jesteśmy jednym z nielicznych czasopism naukowo-technicznych prezentujących aktualne problemy górnictwa w Polsce i poza jej granicami, prezentujemy aktualny stan wiedzy o górnictwie oraz konkretne rozwiązania techniczne i technologiczne w dziedzinie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Publikujemy informacje o przyczynach i przebiegu wypadków śmiertelnych i ciężkich w górnictwie oraz stan wypadkowości w górnictwie. Zamieszczane w naszym czasopiśmie materiały popularyzują zagadnienia organizacyjne i prawne, pozwalając śledzić na bieżąco zmiany w przepisach. Upowszechniamy związane z działalnością podmiotów branży wydobywczej, artykuły opisujące aktualny stan prac związanych z wdrożeniem dyrektyw unijnych do polskiego prawodawstwa.

Zgodnie z przepisami wydanymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wartość punktowa artykułu naukowego opublikowanego w miesięczniku „Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie” wynosi 5 punktów.

Obecnie nakład miesięcznika wynosi 360 egzemplarzy i prawie w całości kierowany jest do prenumeratorów w zakładach górniczych, placówkach naukowo-badawczych, szkołach wyższych, organach administracji państwowej, bibliotekach, jednostkach produkcyjnych i usługowych pracujących na rzecz górnictwa. Miesięcznik Wyższego Urzędu Górniczego otrzymują także współpracujące z WUG instytucje zagraniczne w Australii, Czechach, Niemczech, Rosji, Słowacji, Ukrainie i USA.

do góry