godło Polski
PL EN
Strona główna/Dla mediów/Rzecznik prasowy informuje/Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji dla Mirosława (..)

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji dla Mirosława Koziury

18 Stycznia 2016

  Mirosław Koziura – prezes WUG w sobotę (16 stycznia br.) został uhonorowany Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, które już od 24 lat przyznaje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wybitnym osobom i wyróżniającym się organizacjom. Gala wręczenia Laurów w kilkunastu kategoriach odbyła się w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

 

W tym roku uhonorowano ponad 60 osób. Najbardziej prestiżowym - Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji wyróżniono Hannę Suchocką – premier RP w latach 1992-1993, minister sprawiedliwości i prokurator generalną w latach 1997-2000 oraz ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim w latach 2001-2013. Statuetkę Orła Piastów Śląskich otrzymał Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w latach 1997-2000.

Tadeusz Donocik - prezes RIG powiedział podczas uroczystości, że Laury wskazują autorytety, ludzi sukcesu w różnych dziedzinach i osoby poszukujące dialogu. Prezes WUG otrzymał Laur za: profesjonalne kierowanie działaniami WUG, dbałość o poprawę bezpieczeństwa pracy w górnictwie oraz wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne, za które uhonorowany został wieloma odznaczeniami, w tym najwyższego stopnia górniczego – Generalnego Dyrektora Górnictwa.

Mirosław Koziura zapewnia, że przyznany mu Laur jest w jego przekonaniu przede wszystkim sukcesem zbiorowym i dowodem uznania dla wszystkich 519 pracowników nadzoru górniczego zatrudnionych w WUG oraz w 11 Okręgowych Urzędach Górniczych i Specjalistycznym Urzędzie Górniczym. Poprawa bezpieczeństwa pracy w ponad siedmiu tysiącach zakładów górniczych z poszanowaniem ochrony środowiska i racjonalnym wykorzystaniem zasobów kopalin to nie jest zadanie dla jednego człowieka. To żmudna i bardzo stresująca praca zespołu specjalistów, którzy na co dzień muszą wykazywać się detektywistyczną dociekliwość i stosować techniki dochodzeniowe, łączące je z roztropnością urzędniczą w wydawanych decyzjach i nakładanych sankcjach.

do góry