Strona główna/O nas/Ze świata/Australia: kara dla kopalni złota za brak monitorowania (..)

Australia: kara dla kopalni złota za brak monitorowania zagrożeń dla środowiska

20 Lutego 2017

Australijska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) Nowej Południowej Walii nałożyła karę w wysokości 15 000 AUD (ok. 12 000 USD) na jedną z działających w tym stanie kopalń złota za nieprzestrzeganie warunków koncesji w zakresie monitorowania zagrożeń dla środowiska naturalnego.

Nieprawidłowości zostały wychwycone przez pracowników EPA podczas analizy rocznego raportu zakładu. Dyrektor regionalny EPA zaznaczył, że nie stwierdzono żadnych innych nieprawidłowości w działalności kopalni, ale mimo to EPA oczekuje, że zakłady górnicze będą przestrzegać wszystkich postanowień umowy koncesyjnej. Co więcej, uznał on brak wzmianki o tym fakcie w rocznym raporcie zakładu za „rozczarowujący”.

Nieprawidłowości dotyczą braku monitoringu zagrożeń wodnych i poziomu pyłów. Zdaniem dyrektora EPA monitorowanie zagrożeń dla środowiska i społeczności jest obowiązkiem właściciela koncesji, a agencja będzie przyglądać się czy warunki koncesji w tym zakresie zostaną w najbliższym czasie spełnione przez właściciela zakładu.

do góry