Strona główna/O nas/Ze świata/Wyłożyli miliony dolarów, by znaleźć złoto w Australii

Wyłożyli miliony dolarów, by znaleźć złoto w Australii

17 Września 2019

Brytyjska firma Greatland Gold wyłoży dodatkowe ok. 5 milionów dolarów, by uaktywnić kluczowy dla niej projekt poszukiwaczy w regionie Paterson w Zachodniej Australii.

Greatland poinformowała, że fundusze na poszukiwanie złota zostały pozyskane poprzez emisję i subskrypcję nowych akcji spółki.

Na terenie regionu Paterson znajduje się kilka ogromnych złóż złota i miedzi, jak Nifty, Winu czy Newcrest’s Telfer.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc okazaną przez naszych obecnych akcjonariuszy, zachęcamy nowych inwestorów do dołączenia do nas – powiedział Gervaise Heddle, dyrektor generalny Greatland podczas briefingu prasowego. – Wsparcie akcjonariuszy jest znaczące dla postępu, jaki Greatland wykonała w ciągu ostatnich 12 miesięcy, umacnia naszą strategiczną pozycję w dłuższej perspektywie w regionie Paterson, gdzie, jak wierzymy, jest ogromny potencjał.

Projekt Paterson obejmuje koncesje Havieron, Black Hills oraz Paterson Range East, pokrywając ponad 385 kilometrów kwadratowych obszaru poszukiwana złota w Zachodniej Australii.

Według Greatland region jest wysoce perspektywiczny. – Nasze programy poszukiwacze z 2019 r. przedstawiały pozytywne rezultaty, które przekonały nas do decyzji o zwiększeniu aktywności poszukiwawczych – powiedział dyrektor generalny firmy.

[www.mining.com]

do góry