Strona główna/O nas/Ze świata/Wysoka kara grzywny za łamanie norm bezpieczeństwa w (..)

Wysoka kara grzywny za łamanie norm bezpieczeństwa w amerykańskiej kopalni

21 Marca 2008

Amerykańska Administracja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Górnictwie (MSHA) nałożyła kary w wysokości 420 300 USD na przedsiębiorstwo węglowe Andalex Resources Inc. za naruszenia przepisów w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego i przeciwwybuchowego w kopalni Aberdeen w Price w stanie Utah.

Tak wysokie grzywny nałożono z powodu rażącego i powtarzającego się naruszania przez przedsiębiorcę tych samych norm bezpieczeństwa.

Zgodnie z ustaleniami inspektorów MSHA, poczynionymi w październiku 2006 r. i czerwcu 2007 r., dozór kopalni tolerował nagromadzenie oleju i pyłu węglowego na znajdujących się w wyrobiskach podziemnych elementach wyposażenia. Ponadto kopalnia lekceważyła znaczne nagromadzenie pyłu węglowego i innych elementów palnych na taśmie przenośnika, dopuszczając w ten sposób do zwiększenia zagrożenia pożarowego.

Zarządzenia dotyczące nieprawidłowości w kopalni Aberdeen zostały wydane na podstawie przepisów w sprawie bezpieczeństwa w górnictwie z 2006 r. (tzw. Miner Act), które znacznie zaostrzyły sankcje wobec przedsiębiorców dopuszczających się łamania przepisów bhp.

do góry