Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Bezpieczne praktyki i bezpieczne środowisko 2008

Bezpieczne praktyki i bezpieczne środowisko 2008

3 Lutego 2009

W dniu 27 stycznia 2009 r. Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu, Jarosław Lepiarz, uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Naczelną Organizację Techniczną podsumowującym cykl szkoleń "Bezpieczne praktyki i bezpieczne środowisko 2008". Szkolenia te odbywają się pod patronatem m.in. Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego i są skierowane do młodzieży i studentów szkół technicznych, zamierzających odbyć praktykę zawodową lub podjąć pracę w wybranym zawodzie.
W ubiegłorocznej, piątej edycji, uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi prawa pracy, bhp, ochrony przeciwpożarowej, organizacji pracy, pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych oraz urządzeń poddozorowych. Nowością były prelekcje z zakresu energii odnawialnej i środowiska naturalnego.

W ramach szkoleń przedstawiciele OUG w Poznaniu prowadzili wykłady na temat organizacji bezpiecznej pracy oraz zagrożeń naturalnych i energomechanicznych występujących w ruchu zakładów górniczych.

do góry