Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Centralne Zawody Drużyn Ratowniczych

Centralne Zawody Drużyn Ratowniczych

23 Września 2013

W piątek (20 września) wiceprezes WUG Wojciech Magiera gratulował najlepszym ratownikom górniczym dobrego przygotowania do Centralnych Zawodów Drużyn Ratowniczych, które odbyły się w Jaworznie. Przegranych nie było, ale miejsca na pudle zwycięzców jak zawsze były limitowane. Pierwsze miejsce w dwudniowych rywalizacjach wywalczyli ratownicy PKW SA. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWK Bobrek – Centrum. Trzecia lokata przypadła drużynie KWK "Borynia – Zofiówka –Jastrzębie", Ruch "Borynia".
W zawodach, odbywających się pod patronatem prezesa WUG, rywalizowało dziewięć drużyn, w tym jedna zagraniczna. W indywidualnych zmaganiach stratowali mechanicy. W konkurencji mechanik sprzętu pomiarowego sędziowie przyznali następujące lokaty: pierwsze miejsce Bogusław Kuśka z KWK Jankowice, drugie miejsce - Mirosław Studniczek z KWK Borynia, trzecie miejsce - Arkadiusz Chachura z KWK Pniówek. Najlepszym mechanikiem sprzętu ratowniczego tegorocznych zawodów został Leszek Janota z KWK Pniówek. Drugie miejsce w tej konkurencji wywalczył Piotr Wojtyła z PKW, a trzecie Ryszard Błazik z KWK Murcki – Staszic.
Nagrody zwycięskim ratownikom wręczali prezes CSRG SA Andrzej Chłopek i Wojciech Magiera, wiceprezes WUG. Rywalizację ratowników oceniało 19 sędziów z WUG i OUG. Tegoroczne zawody, po raz pierwszy w konkurencji symulowanej akcji ratowniczej odbyły się w nowej formule. Połączono amerykańskie zasady, oparte na wirtualnym rozwiązywaniu zadań z polskimi, opartymi na praktycznym wykonywaniu czynności ratowniczych.

do góry