Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Gaz łupkowy: Poznaj Inwestora

Gaz łupkowy: Poznaj Inwestora

8 Marca 2013

7 marca br. w Gdańsku, na zaproszenie Ambasadora Brytyjskiego Robina Barnetta, zastępca dyrektor OUG w Poznaniu uczestniczył w spotkaniu poświęconym możliwościom współpracy polsko-brytyjskiej w zakresie poszukiwań gazu łupkowego, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji ze społecznościami lokalnymi. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Marszałek Województwa Pomorskiego, przedstawiciel Brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Prezes firmy 3 Legs Resources i Dyrektor firmy San Leon Energy, a także Dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego w Gdańsku i Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Po spotkaniu z ambasadorem, odbyło się w gdańskim Urzędzie Marszałkowskim seminarium pt. "Gaz łupkowy: Poznaj Inwestora". Uczestniczyli w nim także przedstawiciele władz samorządowych województwa pomorskiego, starostowie i wójtowie gmin, w których prowadzone są poszukiwania gazu łupkowego.

W czasie spotkania przedstawiciele firm 3 Legs Resources i San Leon Energy zaprezentowali metody poszukiwań i eksploatacji gazu łupkowego oraz związane z tym zagrożenia dla środowiska naturalnego. Przedstawiciel Państwowego Instytutu Geologicznego w Gdańsku przedstawił zebranym Raport oddziaływania szczelinowania na środowisko naturalne, wykonany na podstawie badań przeprowadzonych przez Instytut na otworze wiertniczym "Łebień LE-2H" w powiecie lęborskim.

Podczas dyskusji kończącej seminarium, przedstawiciele władz samorządowych wskazywali na konieczność rzetelnego informowania lokalnych społeczności o rzeczywistych zagrożeniach związanych z poszukiwaniem i wydobywaniem gazu łupkowego.

do góry