Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Platynowy laur dla Prezesa WUG

Platynowy laur dla Prezesa WUG

21 Stycznia 2013

Wśród uhonorowanych w sobotę (19 bm.) Laurami Umiejętności i Kompetencji był dr inż. Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach po raz 21 zorganizowała uroczystą galę wręczania wyróżnień nieprzeciętnym ludziom, firmom i instytucjom. Ich aktywność przyczynia się do tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do europejskich standardów.

Podczas sobotniej uroczystości w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wręczono Diamentowe, Kryształowe, Platynowe oraz Złote Laury. Do tej pory przyznano ich 721. Wartość tych laurów jest wartością laureatów, jak podkreślał podczas gali Tadeusza Donocik, przewodniczący Kapituły, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wśród laureatów są m.in. Lecha Wałęsa, Jan Nowak Jeziorański, Vaclav Havel.

Piotr Litwa otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji. Jak napisano w werdykcie Kapituły wyróżnienie to zostało przyznane z okazji 90-lecia nadzoru górniczego w Polsce i w uznaniu osobistych zasług prezesa WUG w przeobrażaniu przemysłu wydobywczego. Wśród nich wskazano m.in.: profesjonalne kierowanie pracami WUG, troskę o zagospodarowanie złóż i ograniczanie uciążliwości górnictwa dla środowisko, inicjowanie prac naukowo-badawczych realizowanych w ramach strategicznego projektu pt. Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach, prewencję wypadkową.

W tym roku podczas zabrzańskiej gali uhonorowano 49 osób. Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji przyznano Januszowi Lewandowskiemu, Komisarzowi Europejskiemu ds. budżetu i programowania finansowego. Artystyczną oprawę uroczystości zapewnił koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice "Camerat Silesia" pod dyrekcją Anny Szostak oraz światowej sławy pianisty Leszka Możdżera z towarzyszeniem orkiestry kameralnej AUKSO, pod batutą Marka Mosia.

do góry