Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Polska droga do czystego środowiska

Polska droga do czystego środowiska

9 Sierpnia 2018

W środę, 8 sierpnia br. w Katowicach rozpoczęła się czterodniowa konferencja „Społeczny PRE_COP24”. Konferencja odbywa się w ramach realizacji projektu „Polska droga do czystego środowiska”, który jest wspólną inicjatywą trzech central związkowych: NSZZ Solidarność, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa wraz z Grupą Inicjatyw Społecznych GÓRNICTWO OK działającą przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Inicjatywa ta wychodzi naprzeciw wyzwaniom jakie stawia mający się odbyć w Katowicach, w grudniu tego roku, Szczyt Klimatyczny ONZ. Działania mające miejsce przed, w trakcie oraz po trwającej właśnie konferencji stanowią przygotowanie polskich środowisk do dyskusji nad zagadnieniami polityki klimatycznej świata. Jednym z celów obecnego spotkania jest pokazanie światu polskiej drogi dojścia do czystego środowiska, która nie wyklucza żadnego nośnika energii.

W czwartek, w uroczystym otwarciu konferencji uczestniczyli m.in.: Grzegorz Tobiszowski - Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego oraz Paweł Sałek, doradca prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej. Wyższy Urząd Górniczy reprezentował wiceprezes Urzędu Krzysztof Król.

do góry