Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Poznań: współpraca OUG, PIP i UDT

Poznań: współpraca OUG, PIP i UDT

13 Sierpnia 2013

13 sierpnia br. na zaproszenie Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu odbyło się robocze spotkanie w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy z udziałem dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu i dyrektora Urzędu Dozoru Technicznego w Poznaniu.
Głównym tematem spotkania było uściślenie wspołpracy w ramach porozumienia Prezesa WUG z Głównym Inspektorem Pracy i Prezesem Urzędu Dozoru Technicznego, które podpisano 26.02.2013 r.
Omówiono również współpracę organów OUG, PIP i UDT w ramach Wielkopolskiej Komisji Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013 – 2020, która to komisja jest kontynuatorem Wielkopolskiej Strategii Ograniczania wypadków przy Pracy 2010 – 2012 . Omówiono założenia projektu dokumentu programowego, który ma być podstawą działania w ramach nowej inicjatywy oraz podkreślono potrzebę kontynuowania działań zapobiegających zagrożeniom zawodowym.
Okręgowy Inspektor pracy w Poznaniu przedstawił również propozycję porozumienia w sprawie zasad współdziałania PIP, OUG i UDT na szczeblu lokalnym.

do góry