Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Siódmy film na YouTube

Siódmy film na YouTube

1 Lipca 2011
Transport materiałów i ludzi w ubiegłym roku był przyczyną ok. 17% wszystkich wypadków, do których doszło w zakładach górniczych. Ta grupa zdarzeń zajęła trzecie miejsce w smutnym rankingu najczęstszych przyczyn wypadków. Transport powinien ułatwiać górnikom pracę, być ich sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Dlatego ku przestrodze, siódmy film, który zamieszczamy dziś na kanale WUG na popularnym portalu YouTube poświęcony jest typowym wypadkom w górnictwie z udziałem kolei podziemnej.

"Typowe wypadki górnicze 2" to montaż fragmentów filmów i animacji przygotowanych przez KOMAG i Bogusława Porwoła z KWK "Rydułtowy-Anna". Prezentacja przedstawiana na YouTube została opracowana przez Zbigniewa Schinohla, dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku za zgodą autorów filmów.

Za pośrednictwem popularnego portalu internetowego staramy się zniechęcić górników do ryzykownych zachowań podczas pracy. I mamy nadzieję, że w tej prewencyjnej działalności znajdziemy silnych sojuszników – ich żony, matki i nastoletnie dzieci.

Począwszy od 14 lutego 2011 r. pod adresem www.youtube.com/WyzszyUrzadGorniczy można znaleźć animacje przedstawiające najbardziej typowe wypadki, które zdarzają się w kopalniach.
do góry