Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie dyrektora OUG w Krakowie z reprezentantami (..)

Spotkanie dyrektora OUG w Krakowie z reprezentantami przedsiębiorców oraz osobami kierownictwa ruchu zakładów górniczych otworowych

14 Listopada 2017

W poniedziałek, 13 listopada br. z inicjatywy dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Krakowie odbyła się w siedzibie Ośrodka Kopalń Tarnów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Warszawie – Oddział w Sanoku, narada z przedsiębiorcami oraz kierownikami ruchu nadzorowanych otworowych zakładów górniczych wydobywających węglowodory oraz zakładów wykonujących roboty geologiczne. Ponadto w spotkaniu wzięli udział: kierownik RSGO w Krakowie, kierownik OK Tarnów, przedstawiciel Departamentu Górnictwa  Wyższego Urzędu Górniczego oraz pracownicy OUG w Krakowie.

Celem spotkania było przedstawienie stanu bezpieczeństwa w górnictwie otworowym i omówienie zaistniałych zdarzeń. Rozmawiano również o zmianach w przepisach wykonawczych dotyczące zagrożeń naturalnych i ratownictwa górniczego. W trakcie spotkania poruszono kwestie dotyczące bieżących problemów związanych z prowadzeniem ruchu oraz likwidacją zakładu górniczego w aspekcie wymogów prawa budowlanego i geologiczno-górniczego oraz zagadnień geologicznych i gospodarki złożem związane z ruchem i likwidacją otworowych zakładów górniczych.

do góry