Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie rzeczoznawców ds. ruchu zakładu górniczego

Spotkanie rzeczoznawców ds. ruchu zakładu górniczego

2 Marca 2018

 

27 lutego 2018 r. w siedzibie Ośrodka Pomiarów i Automatyki PW S.A. w Zabrzu odbyło się spotkanie rzeczoznawców ds. ruchu zakładu górniczego w zakresie grupy VIII — urządzenia do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, pt.: "Wymagania prawne i konstrukcyjne dotyczące silników spalinowych grupy I".

Celem spotkania było omówienie zagadnień związanych z działalnością rzeczoznawczą dotyczącą konstrukcji silników spalinowych, ich odbiorów technicznych oraz nieprawidłowości wynikających z eksploatacji. W czasie spotkania zostały poruszone zagadnienia dotyczące m.in.: braków w dokumentacji wyrobów, zamienności części w maszynach z silnikami spalinowymi grupy I, remontu tych silników, sposobu konserwacji w nich złączy ognioszczelnych oraz badania czujników zabezpieczających maszyny spalinowe.

W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele Departamentu Energomechanicznego WUG, Prezes Zarządu OPA PW S.A. w Zabrzu, Wiceprezes Zarządu firmy Ex Solution, Dyrektor Zakładu Bezpieczeństwa Przeciwwybuchowego KD "BARBARA”, a także przedstawiciel OPA ROW sp. z o.o. w Rybniku.

 

do góry