Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie w KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. w Lubinie

Spotkanie w KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. w Lubinie

7 Marca 2016

4 marca br. z inicjatywy dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, odbyła się w siedzibie KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. w Lubinie narada z przedstawicielami przedsiębiorcy, osobami kierownictwa, kierownikami działów energomechanicznych zakładów górniczych oraz firm usługowych. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Departamentu Energomechanicznego Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

Tematem narady były zagadnienia związane z bezpieczną eksploatacją maszyn i urządzeń energomechanicznych w kopalniach rud miedzi oraz całościowa ocena bezpieczeństwa pracy i działań podjętych w tym zakresie w ostatnim okresie czasu.

Podczas spotkania omówiono główne przyczyny i okoliczności wypadków i niebezpiecznych zdarzeń związanych z eksploatacją maszyn i urządzeń energomechanicznych, które wydarzyły się w roku 2015. Zdarzenia te porównano z wypadkami w latach 2013-2014 w kopalniach rud miedzi, zwracając szczególną uwagę na zdarzenia z tzw. „czynnikiem ludzkim”.

Przedstawiciele przedsiębiorcy, zakładów górniczych oraz firm wykonawstwa inwestycyjnego przedstawili dokonania i zamierzenia na rzecz poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn i urządzeń energomechanicznych.

 

 

 

 

 

 

do góry