Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie z przedsiębiorcami i kierownikami ruchu (..)

Spotkanie z przedsiębiorcami i kierownikami ruchu zakładów górniczych otworowych i zakładów wykonujących roboty geologiczne

19 Grudnia 2017

12 grudnia br. w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Warszawie odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami i kierownikami ruchu zakładów górniczych otworowych i zakładów wykonujących roboty geologiczne nadzorowanych przez urząd.

  Podczas obrad omówiono zagadnienia dotyczące:

  • stanu wypadkowości i bezpieczeństwa w polskim górnictwie ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn i okoliczności wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń zaistniałych w zakładach górniczych otworowych i zakładach wykonujących roboty geologiczne,
  • zasad prawidłowego sporządzania planów ruchu i dodatków do planów ruchu w nawiązaniu do obowiązujących przepisów, 
  • wyników kontroli przeprowadzonych przez OUG w Warszawie, w otworowych zakładach górniczych i zakładach wykonujących roboty geologiczne.

W spotkaniu wzięło udział 17 przedstawicieli różnych rodzajów górnictwa otworowego i wiertnictwa, w tym prowadzący poszukiwanie i rozpoznawanie złóż węglowodorów, wydobywanie wód leczniczych, a także wykonujący wiercenia w celu wykorzystania ciepła Ziemi oraz inne roboty geologiczne. Obecni byli przedstawiciele podmiotów wykonujących specjalistyczne czynności w ruchu zakładów.

do góry