Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie z przedstawicielami firm świadczących usługi w (..)

Spotkanie z przedstawicielami firm świadczących usługi w zakresie głębienia i pogłębiania szybów

30 Października 2014

Kierownictwo Specjalistycznego Urzędu Górniczego w Katowicach oraz pracownicy Wydziału Górniczego SUG spotkali się 29 października br. z przedstawicielami firm świadczących usługi w ruchu nadzorowanych zakładów górniczych w zakresie głębienia i pogłębiania szybów.

Omówiono stan wypadkowości w górnictwie oraz okoliczności i przyczyny zaistniałych wypadków w głębionych szybach. Spotkanie miało również na celu analizę wniosków wypływających z przyczyn zaistniałych zdarzeń oraz podjętych działań profilaktycznych i organizacyjno-technicznych.

Wiele miejsca poświęcono zagadnieniom wyposażania pracowników brygad szybowych w urządzenia lokalnej łączności pomiędzy operatorami ładowarki szybowej i pracownikami zatrudnionymi na dnie szybu. Ponadto omówiono kwestię wyposażenia ładowarki szybowej w urządzenie do zatrzymania awaryjnego z dna szybu oraz właściwą koordynację wykonywanych robót.

Przedstawiciele Pebeka S.A. z Lubina oraz KOPEX-PBSz S.A. z Bytomia i PPG "Row-Jas" z Jastrzębia-Zdroju zaprezentowali nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne w szybach, mające wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy.

do góry