Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Sukces polskich drużyn w międzynarodowych zawodach (..)

Sukces polskich drużyn
w międzynarodowych zawodach
ratownictwa górniczego

20 Lipca 2008

W dniach 14–17 lipca br. w Reno w USA odbyły się VI Międzynarodowe Zawody Górniczych Zastępów Ratowniczych. Reprezentująca Południowy Koncern Węglowy S.A. drużyna "Black Gold" wywalczyła drugie miejsce, natomiast zespół "White Eagles" z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź S.A. uplasował się na trzeciej pozycji. Zwycięstwo przypadło w udziale ratownikom z Australii. Obok wymienionych zespołów w konkurencji udział wzięły dwie drużyny z Kanady i po jednej z Indii, Meksyku, Peru, Stanów Zjednoczonych oraz Ukrainy.

Przebieg zawodów obserwował Prezes WUG Piotr Buchwald. W wystąpieniu wygłoszonym podczas otwarcia imprezy podkreślił on, iż w Polsce dużą wagę przykłada się do jakości wyszkolenia ratowników górniczych, co znajduje odzwierciedlenie w ich wysokich umiejętnościach i sprawności w czasie akcji.

Na ostateczny wynik w zawodach składały się punkty zdobyte w trakcie symulacji akcji ratowniczej, w konkurencji udzielania pierwszej pomocy oraz w zmaganiach mechaników aparatów ratowniczych i wielogazowych instrumentów pomiarowych.

W organizowanych od 1999 r. międzynarodowych zawodach reprezentanci Polski regularnie odnoszą sukcesy. Tegoroczny występ stanowi kolejne potwierdzenie ich przynależności do światowej czołówki.

do góry