Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wizja w kopalni "Halemba"

Wizja w kopalni "Halemba"

11 Maja 2007
W dniach 10–11 maja 2007 r. w KWK "Halemba", w Rudzie Śląskiej, w rejonie ściany 1 w pokładzie 506 na poziomie 1030 metrów przeprowadzono wizję lokalną.

W czwartek, tj. 10 maja 2007 r., w rejon katastrofy zjechała między innymi dziesięcioosobowa grupa specjalistów z Wyższego Urzędu Górniczego, Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach i Kopalni Doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie.

Pobrano próby pyłów kopalnianych, by móc zweryfikować dotychczasowe ustalenia dotyczące wybuchu pyłu węglowego. Grupa mierniczych i pomiarowców dokonywała pomiarów w rejonie ściany 1 w pokładzie 506, by sporządzić szkice, przy uwzględnieniu zmian, jakie spowodował w rejonie tej ściany wybuch pyłu węglowego.

W piątek, tj. 11 maja 2007 r., w rejonie ściany 1 w pokładzie 506 na poziomie 1030 m przeprowadzono inwentaryzację urządzeń, w tym: 2 wentylatorów, kołowrotu, instalacji oświetleniowej, wyłączników, czujników gazometrii automatycznej i urządzeń sygnalizacji porozumiewawczej. Prace wykonali specjaliści – energomechanicy z Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach.

Po demontażu, urządzenia elektryczne poddane zostaną badaniom w Kopalni Doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie.

W wizji lokalnej w KWK "Halemba" uczestniczyli między innymi Prezes WUG Piotr Buchwald, Wiceprezes Piotr Litwa i Dyrektor Departamentu Górnictwa Wojciech Magiera.

do góry