Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/X Jubileuszowa Konferencja: "Problemy Bezpieczeństwa i (..)

X Jubileuszowa Konferencja:
"Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie"

28 Marca 2008

W dniach 27–28 marca 2008 roku, w Mysłowicach, odbyła się X Jubileuszowa Konferencja: "Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie" pod patronatem Prezesa WUG. Konferencję otworzył Prezes WUG dr inż. Piotr Buchwald, który w swoim wystąpieniu podkreślił między innymi potrzebę propagowania kultury bezpieczeństwa pracy oraz konieczność realizacji celów produkcyjnych w zgodzie z obowiązującymi przepisami i normami technicznymi. Ponadto poruszył problem działań systemowych w zakresie polityki zatrudnienia w przemyśle wydobywczym.

Organizatorami konferencji byli: Wyższy Urząd Górniczy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Główny Instytut Górnictwa. Konferencja stanowiła kontynuację cyklu corocznych spotkań poświęconych działaniom podejmowanym dla poprawy bezpieczeństwa pracy w zakładach górniczych: podziemnych, odkrywkowych i otworowych.

Uczestnicy tegorocznej konferencji dyskutowali między innymi na temat: stanu bezpieczeństwa w górnictwie, bezpiecznego stosowania maszyn i urządzeń w zakładach górniczych, eksploatacji podpoziomowej, bezpieczeństwa robót strzałowych, zagrożeń górniczych, problemów inwestycyjnych w górnictwie oraz socjologii i psychologii pracy w aspekcie kształtowania bezpieczeństwa pracy.

do góry