Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Zapraszamy do II edycji Konkursu Z innowacją bezpieczniej (..)

Zapraszamy do II edycji Konkursu Z innowacją bezpieczniej w górnictwie

6 Maja 2014

Zainicjowany w ubiegłym roku ogólnopolski Konkurs "Z innowacją bezpieczniej w górnictwie" w drugiej edycji jest ukierunkowany na zwalczanie jednego zagrożenia – pyłu węglowego. Adresatami są przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne, których autorskie rozwiązania przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w górnictwie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia rozwiązań wdrożonych w dwóch ostatnich latach (2012 i 2013 r.).
Zgłoszenia do Konkursu "Z INNOWACJĄ BEZPIECZNIEJ W GÓRNICTWIE - ZWALCZANIE ZAPYLENIA ORAZ ZAGROŻENIA WYBUCHEM PYŁU WĘGLOWEGO" będą przyjmowane do 15 października br. Rozstrzygnięcie zaplanowano w terminie do 15 listopada br. Uroczyste uhonorowanie laureatów odbędzie się podczas Barbórki nadzoru górniczego 4 grudnia br. Rywalizować innowacyjnością można w dwóch kategoriach: rozwiązania techniczne oraz rozwiązania organizacyjne. Do każdego z nich należy przesyłać odrębne zgłoszenie. Pula nagród jest większa niż w pierwszej edycji.
Nagrody w kategorii rozwiązań technicznych – adresowanej do producentów sprzętu górniczego – będą wyróżnieniami prestiżowymi zakładów, których produkty w sposób najbardziej efektywny przyczyniają się do zwalczania zagrożenia pyłowego. W rywalizacji wprowadzonych rozwiązań organizacyjnych (czyli osób lub zespołów pracowniczych) czekają nagrody finansowe: Nagroda Głowna – 15 tys. zł; II miejsce – 10 tys. zł; III miejsce – 5 tys. zł oraz trzy równorzędne wyróżnienia po 1 tys. zł. Ponadto laureaci otrzymają dyplomy, a ich sukcesy zostaną upamiętnione w miesięczniku "Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie" w 2015 roku, wydawanym nakładem WUG. Organizatorami konkursu, podobnie jak w pierwszej edycji jest Wyższy Urząd Górniczy oraz Fundacja "Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego", działająca przy WUG.

do góry