Strona główna/Ogłoszenia/Konferencje i patronaty/Honorowe patronaty Prezesa WUG/33. Konferencja Instytutów Bezpieczeństwa Górniczego

33. Konferencja Instytutów Bezpieczeństwa Górniczego

15 Września 2009

W dniach 15–18 września 2009 r., w Wiśle, odbędzie się 33. Konferencja Instytutów Bezpieczeństwa Górniczego. Prezes Wyższego Urzędu Górniczego dr inż. Piotr Litwa objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Konferencja Instytutów Górniczych odbywa się cyklicznie co 2 lata w wybranych krajach świata. Tegoroczna konferencja jest już piątą edycją zorganizowaną w Polsce.

Konferencja Instytutów Bezpieczeństwa Górniczego skupia międzynarodowe środowisko ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa pracy w górnictwie. Stanowi forum wymiany doświadczeń w zakresie zagadnień związanych z prognozowaniem, zwalczaniem i profilaktyką zagrożeń naturalnych, skojarzonych i technicznych występujących w nowoczesnym przemyśle wydobywczym. W tegorocznej konferencji wezmą udział przedstawiciele kopalń oraz instytucji naukowych zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa górniczego z Polski, krajów Europy, Azji, Ameryki i Australii.

Organizatorem 33. Konferencji Instytutów Bezpieczeństwa Górniczego jest Główny Instytut Górnictwa.

do góry