Strona główna/O nas/Ze świata/Australia, USA i Kanada uruchomiły interaktywną mapę (..)

Australia, USA i Kanada uruchomiły interaktywną mapę kluczowych minerałów

2 Września 2021

Australia połączyła siły ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą, aby uruchomić interaktywną mapę złóż metali ziem rzadkich i innych minerałów, które będą szczególnie pożądane w dobie, kiedy świat przechodzi na czystsze formy energii.

Witryna (https://portal.ga.gov.au/persona/cmmi) zawiera największy na świecie zestaw danych dotyczących minerałów, takich jak kobalt, lit i pierwiastki ziem rzadkich. Ponadto znajdziemy na niej ponad 7000 próbek minerałów z ponad 60 krajów, które mogą pomóc w identyfikacji nowych obszarów wydobycia.

Keith Pitt, australijski minister zasobów i wody, powiedział, że dane te mogą być wykorzystywane przez rządy do identyfikacji opcji dywersyfikacji źródeł minerałów oraz przez firmy w celu lepszego ukierunkowania ich strategii poszukiwawczych.

- Podczas gdy Australia jest znana na całym świecie z bogatych złóż złota i rud żelaza, nasz kraj jest również obfity w inne minerały, które są kluczem do nowoczesnego przemysłu - od produkcji telefonów komórkowych po myśliwce - stwierdził.

Dominującym dostawcą pierwiastków ziem rzadkich, wykorzystywanych w akumulatorach pojazdów elektrycznych, szerokiej gamie produktów konsumenckich, a także w satelitach i laserach, są Chiny. W obliczu napięć handlowych i politycznych z Pekinem rządy krajów zachodnich dążą do dywersyfikacji zamówień.

Stany Zjednoczone poinformowały, że będą współpracować z sojusznikami, aby zabezpieczyć minerały potrzebne do produkcji akumulatorów pojazdów elektrycznych oraz przetwarzać je w kraju.

Zestaw danych do interaktywnej mapy został opracowany przez Geoscience Australia, Geological Survey of Canada oraz United States Geological Survey.

[www.mining.com]

do góry