Strona główna/O nas/Ze świata/Codelco z certyfikatem zrównoważonego rozwoju dla kopalni (..)

Codelco z certyfikatem zrównoważonego rozwoju dla kopalni El Teniente

8 Maja 2023

Chilijska, państwowa spółka Codelco, największy na świecie producent miedzi, poinformowała, że uzyskała certyfikat zrównoważonego rozwoju Copper Mark dla swojej flagowej kopalni El Teniente.

Firma zapowiedziała w zeszłym roku, że do końca 2023 r. będzie ubiegać się o certyfikację dla wszystkich operacji. El Teniente, położone w górzystym obszarze około 100 km na południe od Santiago, jako pierwsza wzięła udział w tej inicjatywie.

Copper Mark to dobrowolny, globalny program utworzony w 2019 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych zgodnie z jej celami zrównoważonego rozwoju. Aby uzyskać międzynarodową pieczęć, ubiegający się o nią zakład musi spełnić 32 kryteria zrównoważonego rozwoju.

W Chile, kraju będącym największym światowym producentem miedzi, certyfikat ten mają już kopalnie Centinela oraz Zaldivar de Antofagasta, a także należące do BHP złoża Escondida i Spence. Maximo Pacheco, prezes Codelco, stwierdził, że firma poszukuje „zielonego impulsu” na dużą skalę w obliczu presji ze strony międzynarodowych klientów oraz lokalnych przepisów, aby produkować miedź w bardziej zrównoważony sposób.

[www.mining.com]

do góry