Strona główna/O nas/Ze świata/Indie kupują kopalnie miedzi i litu, aby sprostać (..)

Indie kupują kopalnie miedzi i litu, aby sprostać niedoborom

1 Marca 2023

Indie zabezpieczają dostawy metali, takich jak miedź i lit, nabywając zagraniczne kopalnie. Działania te mają na celu zaspokojenie rosnącego popytu krajowego. W ostatnim czasie Indie wzięły pod lupę jedną kopalnię miedzi oraz dwie kopalnie litu w bogatej w zasoby Argentynie.

Następnym krokiem ma być nabycie lub zabezpieczenie długoterminowej dzierżawy złóż. Zespół ekspertów zbadał już techniczne aspekty tych kopalń. Ocena komercyjna przedsięwzięcia ma zająć kilka miesięcy.

W ramach dążenia do eksploracji zagranicznych zasobów mineralnych rząd Indii powołał Khanij Bidesh India (KABIL) - spółkę założoną przez państwowe firmy: National Aluminium Company, Hindustan Copper oraz Mineral Exploration. Oczekuje się, że KABIL otworzy swoją jednostkę w Argentynie, aby wydobywać i przetwarzać lit.

W ramach dążenia rządu do osiągnięcia celów dekarbonizacji Indie wprowadziły zestaw środków mających na celu zwiększenie sprzedaży pojazdów elektrycznych (EV). Zgodnie z prognozą S&P Global Mobility kraj ten stanie się trzecim co do wielkości rynkiem dla samochodów osobowych i innych lekkich pojazdów, wypierając Japonię.

Poza litem w Indiach gwałtownie wzrosło zużycie miedzi, mimo że kraj ten produkuje tylko 10-15% całkowitego światowego zapotrzebowania na miedź.

Indie są na dobrej drodze, by stać się jednym z najszybciej rozwijających się rynków miedzi na świecie, przeciwstawiając się trendowi słabnącego popytu w innych miejscach, w tym w Chinach, które są czołowym konsumentem tego pierwiastka.

[www.mining.com]

do góry