Strona główna/O nas/Ze świata/Pracownik kopalni użądlony przez pszczoły

Pracownik kopalni użądlony przez pszczoły

24 Lipca 2015

Australijskie władze potwierdziły doniesienia o człowieku, który podczas prac przy rekultywacji terenów po zlikwidowanej kopalni został prawie 100 razy pożądlony przez pszczoły.

W raporcie Ministerstwa Kopalń i Ropy Naftowej Australii Zachodniej na temat tego incydentu napisano, że mężczyzna pomagał w przemieszczeniu siłowni, która od lat nie była używana.

Trzy dni przed zajściem na miejsce został sprowadzony dezynsektor by usunąć trzy ule znajdujące się na terenie zakładu, przegapiona została jednak czwarta kolonia pszczół.

Po nieudanej próbie skrycia się w pobliskim pojeździe, poszkodowany został przyjęty do szpitala. W raporcie podkreślono, że jeśli mężczyzna miałby alergię na jad pszczół, nie udało by mu się przeżyć.

MKRN wydało zarządcy kopalni ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa w miejscu pracy w związku z tym, że firma nie podjęła właściwych działań zmierzających do uniemożliwienia wystąpienia takiego wypadku, zwłaszcza że w ciągu ostatnich 13 lat zgłoszonych zostało 61 wypadków z udziałem pszczół.

do góry