Strona główna/O nas/Ze świata/Wodór w walce z niską emisją w Australii

Wodór w walce z niską emisją w Australii

6 Maja 2020

Australijska Grupa Infrastruktury Gazowej (AGIG) we współpracy z Evoenergy, AusNet oraz Jemena Gas Networks zachęcają organizacje międzynarodowe oraz firmy działające w sektorze dostaw wodoru do przedstawienia pomysłów na to, jak odnawialny wodór może wzmocnić australijskie plany niskoemisyjne.

Firmy, które zaangażowały się w ten projekt są zdania, że pierwszym etapem jest uzyskanie informacji dotyczących kosztów, jakie należy ponieść, aby wdrożyć wykorzystanie odnawialnego wodoru.

Ben Wilson (CEO AGIG) w komunikacie medialnym poinformował, że: „Dostawcy wodoru zostali poproszeni o wypowiedzenie się na temat wykonalności oraz kosztów uzyskania 10% wodoru odnawialnego objętościowo w sieciach gazowych we wschodnich i południowych stanach Australii”. Zaznaczył również, że zamierzony cel jest możliwy do osiągnięcia do roku 2030.

W 2017 roku został opublikowany dokument pn. „Gas Vision 2050”, przedstawiający kierunek, dzięki któremu w przyszłości wodór wraz z innymi źródłami odnawialnymi może spowodować dekarbonizację dostaw gazu w Australii. Kraj ten posiada strategię wodorową, której głównym założeniem jest zmniejszenie emisji CO2 poprzez wykorzystanie wodoru.

[www.mining.com]

do góry