Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/10 tys. zł dla zwycięzcy "Konkursu wiedzy z zakresu (..)

10 tys. zł dla zwycięzcy "Konkursu wiedzy z zakresu znajomości przepisów regulujących bezpieczne wykonywanie robót górniczych w kopalniach węgla kamiennego"

18 Listopada 2010

17 listopada br. w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego rozstrzygnięto "Konkursu wiedzy z zakresu znajomości przepisów regulujących bezpieczne wykonywanie robót górniczych w kopalniach węgla kamiennego". Na 10 finalistów wyłonionych spośród 64 uczestników czekało 46 pytań. Na odpowiedzi mieli godzinę. O miejscach w gronie liderów zadecydowała liczba uzyskanych punktów i czas odpowiedzi. Zwycięzcą w tegorocznej edycji został Dariusz Węgrzynowicz - nadsztygar wentylacji w WUG KWK "Murki-Staszic". Ponadto liderami bezpiecznej pracy w 2010 r. zostali:
II miejsce - Paweł Justyna , dyspozytor w KW S.A. KWK "Sośnica – Makoszowy"
III miejsce – Tadeusz Strączek, sztygar zmianowy w KW S.A. KWK "Marcel"
Miejsca od czwartego do dziesiątego zajęli: Leszek Sobik z KW S.A. KWK "Chwałowice"
Grzegorz Krakówka z JSW S.A. KWK "Krupiński", Rafał Biba z KW S.A. KWK "Brzeszcze-Silesia", Jarosław Pyka z KW S.A . ZG "Piekary" Sp. z o.o., Krzysztof Bugla z KW S.A. KWK "Marcel" , Jarosław Mierzwa z KW S.A. ZG "Piekary" Sp. z o.o. , Bogdan Korcipa z KHW S.A. KWK "Murcki - Staszic".
Poziom przygotowania tegorocznych uczestników był wysoki. Nagrody finansowe dla liderów bezpiecznej pracy ufundowali pracodawcy (10 000 zł za zajęcie pierwszego miejsca,7 500 zł za drugie miejsce, 3 000 zł zatrzecie miejsce oraz po 1 000 zł za miejsca od czwartego do dziesiątego).

W uroczystości rozstrzygnięcia konkursu uczestniczyli wiceprezesi spółek węglowych: Marek Uszko z Kompanii Węglowej SA, Artur Wojtków z Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA i Waldemar Mróz z Katowickiego Holdingu Węglowego.

"Konkursu wiedzy z zakresu znajomości przepisów regulujących bezpieczne wykonywanie robót górniczych w kopalniach węgla kamiennego" przeprowadzany jest w dwóch etapach. W tym roku pierwszy test pisemny odbył się 3 listopada w Domu Kultury WUG KWK "Wujek" w Katowicach. Uczestniczyło w nim 64 pracowników dozoru ruchu z zakładów górniczych. Rywalizację dla nich, podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizowali specjaliści Wyższego Urzędu Górniczego i Koła Zakładowego SITG przy WUG . Reprezentanci poszczególnych kopalni zostali wytypowani przez kierowników ruchu zakładu górniczego (maksymalnie po trzy osoby z zakładów zatrudniających ponad 5 tys. pracowników i maksymalnie po dwie osoby z zakładów zatrudniających do 5 tys. pracowników).

do góry