Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Akademia BHP i dobre praktyki

Akademia BHP i dobre praktyki

14 Czerwca 2019

W dniach 12 i 13 czerwca w Bystrej koło Bielska-Białej odbyła się Akademia BHP Wydawnictwa Górniczego pod honorowym patronatem Prezesa WUG. Konferencja stanowiła platformę wymiany poglądów i doświadczeń dla ratowników, przedstawicieli spółek górniczych oraz nadzoru górniczego. Z ramienia Wyższego Urzędu Górniczego uczestniczyli w niej: Adam Mirek, prezes WUG, Krzysztof Król, wiceprezes WUG oraz Jerzy Migdał, główny specjalista w Departamencie Górnictwa Wyższego Urzędu Górniczego, który był jednym z prelegentów.

W trakcie trwania konferencji szeroko omawiano kwestie dotyczące bezpieczeństwa w górnictwie,  wypadkowości,  procedury prawne obowiązujące podczas katastrof górniczych, a także działania związane z opieką psychologiczną rodzin i poszkodowanych górników. Zaproszeni do udziału w konferencji dziennikarze-prelegenci zwrócili uwagę na politykę informacyjną i współpracę z mediami oraz związane z tym wypracowanie dobrych praktyk w relacjach pomiędzy dziennikarzami a branżą wydobywczą.

Akademia Bezpieczeństwa zbiegła się w tym roku z obchodami jubileuszu 25-lecia działalności jej organizatora – Wydawnictwa Górniczego. Z tej okazji prezes WUG Adam Mirek wyróżnił członków zarządu WG – prezesa Witolda Pustułkę i wiceprezes Annę Zych oraz Krystiana Krawczyka, redaktora naczelnego Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, nadając im Odznaki Honorowe Zasłużonego dla Bezpieczeństwa w Górnictwie.

 

fot: Maciej Dorosiński

do góry