Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wizyta studyjna w Caminau

Wizyta studyjna w Caminau

14 Czerwca 2019

W dniach 12 i 13 czerwca br. na terenie Zakładu glinki porcelanowej w Caminau (Niemcy) odbyła się wizyta studyjna zorganizowana w ramach programu Interreg MineLife - „Życie z górnictwem”. Przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego, Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, Saksońskiego Wyższego Urzędu Górniczego w Freibergu, Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, środowiska naukowego Politechniki Wrocławskiej oraz przedsiębiorców zapoznali się z historią i geologiczno-górniczą charakterystyką Zakładu glinki porcelanowej.
Uczestnicy wizyty mieli możliwość zwiedzenia ośrodka wydobycia kopalni odkrywkowej Caminau oraz terenów zrekultywowanych. Następnie zapoznano się z przetwarzaniem i uszlachetnieniem kaolinu.
W drugim dniu wizyty miała miejsce prezentacja Zakładu glinki porcelanowej, podczas której przedstawiono historię zakładu oraz procedurę zatwierdzania planów ruchu.
Projekt „Życie z górnictwem” (MineLife) współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.

do góry