Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Barbórka Wyższego Urzędu Górniczego odwołana

Barbórka Wyższego Urzędu Górniczego odwołana

10 Listopada 2021

Gdy w ubiegłym roku z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 Wyższy Urząd Górniczy odwołał większość uroczystości barbórkowych pracowników nadzoru górniczego, byliśmy przekonani, że taka sytuacja już się nie powtórzy. Wysyłając zaproszenia na Barbórkę 2021 nie mieliśmy wątpliwości, że w tym roku obchody się odbędą - oczywiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Jaki był plan przebiegu tych uroczystości Prezes WUG poinformował niedawno w specjalnym apelu skierowanym do zaproszonych gości. Niestety, obserwowany w ostatnim czasie znaczny wzrost zachorowań skłonił nas - podobnie jak praktycznie wszystkich przedsiębiorców górniczych - do zmiany planów. Zdrowie, życie i bezpieczeństwo ludzkie są bowiem wartościami najwyższymi.

Dlatego w związku z sytuacją epidemiczną tegoroczne uroczystości barbórkowe pracowników nadzoru górniczego zostaną również ograniczone. Nie odbędzie się m.in. planowana na 25 listopada br. tradycyjna uroczysta akademia Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Podobnie jak przed rokiem obchody górniczego święta ograniczone zostaną do mszy świętej w intencji pracowników nadzoru górniczego i ich rodzin oraz do kameralnych spotkań w okręgowych urzędach górniczych i Specjalistycznym Urzędzie Górniczym.

Aby zminimalizować negatywne skutki pandemii, wszelkiego rodzaju spotkania będą odbywały się w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia, medycznych ekspertów i służb sanitarnych.

Jednocześnie informujemy, że po ustaniu zagrożenia epidemicznego Wyższy Urząd Górniczy wróci do tradycji organizowania uroczystości barbórkowych pracowników nadzoru górniczego. Nie wykluczamy, że uroczyste obchody Barbórki 2021 odbędą się w późniejszym terminie.

do góry