Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn i urządzeń (..)

Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn i urządzeń elektroenergetycznych w kopalniach rud miedzi

20 Września 2012

19 września br., z inicjatywy Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, odbyło się spotkanie w KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. w Lubinie z przedstawicielami przedsiębiorcy, osobami kierownictwa, kierownikami działów BHP, kierownikami działów energomechanicznych zakładów górniczych oraz z przedstawicielami firm usługowych. Tematem narady było "Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn i urządzeń elektroenergetycznych w kopalniach rud miedzi".
W czasie spotkania omówiono główne przyczyny i okoliczności wypadków elektrycznych zaistniałych w latach 2008 - 2012 w kopalniach rud miedzi, ze szczególnym uwzględnieniem "czynnika ludzkiego". Przedstawiciele przedsiębiorcy oraz zakładów górniczych i firm wykonawstwa inwestycyjnego przedstawili działania podjęte w ostatnim okresie w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy przy obiektach, maszynach i urządzeniach elektroenergetycznych w kopalniach rud miedzi.
Ponadto przedstawiono kierunki i zamierzenia techniczno-organizacyjne mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy przy obiektach, maszynach, urządzeniach i instalacjach elektroenergetycznych.

do góry