Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Czwarte posiedzenie komisji badającej przyczyny i (..)

Czwarte posiedzenie komisji badającej przyczyny i okoliczności tąpnięcia oraz wypadku zbiorowego w KWK „Borynia-Zofiówka” Ruch „Zofiówka”

28 Września 2022

We wtorek, 27 września br. w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach odbyło się czwarte posiedzenie komisji powołanej przez Prezesa WUG do zbadania przyczyn i okoliczności tąpnięcia oraz wypadku zbiorowego, zaistniałych w dniu 23 kwietnia 2022 r. w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. KWK „Borynia-Zofiówka” Ruch „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju.

W trakcie posiedzenia przedstawiciel przedsiębiorcy przedstawił stan zagrożeń naturalnych oraz zakres wykonanych prac demontażowo-transportowych w rejonie zdarzenia. Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku przekazał informację o prowadzonych przez urząd - we współpracy z policją i prokuraturą - czynnościach, mających na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Kierujący wyodrębnionymi spośród członków komisji zespołami przedstawili wstępne wnioski, wynikające z poszczególnych opracowań, sporządzonych na potrzeby komisji.

do góry