Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Drugie posiedzenie komisji powypadkowej

Drugie posiedzenie komisji powypadkowej

16 Czerwca 2011

15 czerwca br. w Wyższym Urzędzie Górniczym odbyło się drugie posiedzenie Komisji, powołanej decyzją Prezesa WUG z dnia 6 maja 2011 r., dla zbadania przyczyn i okoliczności zapalenia metanu oraz wypadku zbiorowego, zaistniałych w dniu 5 maja br. w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński" w Suszcu.

Przewodniczący Komisji, Wiceprezes WUG Wojciech Magiera, zaprosił do prac Komisji przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, Prokuratury Okręgowej, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy i Głównego Instytutu Górnictwa.

W trakcie posiedzenia Dyrektor OUG w Rybniku przedstawił m.in. wyniki dotychczasowych badań, przesłuchań i dochodzeń oraz zakres dotychczas prowadzonych prac w rejonie zdarzenia.

Kierownicy zespołów roboczych omówili wstępne wyniki prac i badań specjalistycznych oraz zleconych ekspertyz z zakresu sposobu przewietrzania i zagrożenia pożarowego, zagrożenia metanowego i zabezpieczeń gazometrycznych w rejonie zdarzenia, przebiegu i oceny akcji ratowniczej oraz badań odzieży pracowników zatrudnionych w tym rejonie.

Termin następnego posiedzenia Komisji ustalono na 13 lipca br.

do góry