Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Dzień wodoru w Naftówce

Dzień wodoru w Naftówce

9 Sierpnia 2021

Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Krośnie wziął udział w niedzielę, 8 sierpnia br. w pikniku rodzinno-naukowym „Dzień wodoru w Naftówce”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.

W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. przedstawiciele władz państwowych (przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska działa grupa robocza, której zadaniem jest m.in. określenie przyszłych potrzeb w zakresie kadr dla rynku wodorowego), władz samorządowych, a także partnerzy przedsięwzięcia.

Na ręce dyrektorki „Naftówki” - organizatora wydarzenia - aktualnie jedynej szkoły średniej kształcącej kadry w kierunkach naftowo-gazowniczych, list gratulacyjny skierował prezes Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

„Naftówka” od lat wnosi cenny wkład w popularyzację wiedzy dotyczącej przemysłu naftowego, a wydarzenie jakim jest „Dzień wodoru w Naftówce” ma m.in. na celu zaangażowanie szeregu podmiotów i instytucji, a także obywateli w ideę propagowania wiedzy na temat ekologicznych źródeł energii, w tym wodoru. Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości - z pewnością obniży emisję w transporcie oraz znajdzie zastosowanie w przemyśle, ciepłownictwie i energetyce, gdzie nowoczesne technologie związane z wykorzystaniem wodoru będą nisko- bądź zeroemisyjne.

do góry