Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

12 Października 2015

12 października br. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach połączyła obchody 25-lecia swojej działalności z Europejskim Kongresem Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który został przez RIG zorganizowany już po raz piąty. W sesji inauguracyjnej kongresu uczestniczył m.in. prezes WUG Mirosław Koziura.

Trzydniowy kongres, odbywający się od 12 do 14 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, to kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których uczestniczą eksperci z kraju i zagranicy. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach stojącymi przed przedsiębiorcami dyskutować będą przedstawiciele władz rządowych, instytucji naukowo-badawczych oraz licznych instytucji z otoczenia biznesu.

Tematem wiodącym tegorocznego spotkania jest „Nauka – Biznes – Samorząd. Razem dla gospodarki”. Kongres, którego jednym ze współorganizatorów jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, stanowi platformę wymiany poglądów i doświadczeń wpisaną już na stałe w tradycję europejskich wydarzeń gospodarczych. 

W ramach tegorocznego kongresu zaplanowano ponad 50 paneli dyskusyjnych, które podzielono na sześć obszarów tematycznych. Jeden z nich poświecono w całości energii dla polskiej gospodarki w kontekście nowych technologii i rozwiązań. Podczas sesji panelowej zaplanowanej na 13 bm. będzie mowa o wyzwaniach dla przedsiębiorców wynikających z polityki Unii Europejskiej, zarówno w aspekcie regulacji prawnych, kosztów pozyskiwania paliw i energii, jak również bezpieczeństwa energetycznego, innowacji i konkurencyjności. Tę debatę wypełnią także rozważania dotyczące optymalizacji zużycia energii i zmniejszenia emisji oraz współpracy przedsiębiorstw w tym zakresie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, kongresowi towarzyszyć będą Targi Usług i Produktów dla MŚP BIZNES EXPO oraz program „Samorząd, który wspiera MŚP”. Honorowy patronat nad trzydniowymi obradami przedsiębiorców, polityków, samorządowców, a także przedstawicieli świata kultury objęła Komisja Europejska, a wysokim patronatem – Parlament Europejski.

do góry