Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Finał konkursu znajomości przepisów regulujących (..)

Finał konkursu znajomości przepisów regulujących bezpieczne wykonywanie robót górniczych

19 Grudnia 2007

Finał tegorocznego konkursu odbył się 18 grudnia br. w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego. Do finału zakwalifikowało się 14 z 60 osób dozoru ruchu zatrudnionych w kopalniach węgla kamiennego, które 10 grudnia br. wzięły udział w eliminacjach. Patronat nad konkursem objął Prezes WUG dr inż. Piotr Buchwald.
Konkurs z zakresu znajomości przepisów regulujących bezpieczne wykonywanie robót górniczych został zorganizowany przez Zarząd Koła SITG przy Wyższym Urzędzie Górniczym przy współudziale Fundacji Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego.
Celem konkursu jest promowanie wiedzy z zakresu znajomości przepisów regulujących bezpieczne wykonywanie robót górniczych. Zakres tematyczny obejmował przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zagrożeń występujących w kopalniach węgla kamiennego.
Laureatami tegorocznej edycji zostali: Paweł Justyna z KWK "Sośnica–Makoszowy" (I miejsce), Dariusz Węgrzynowicz z KWK "Staszic" (II miejsce), Jarosław Mierzwa z ZG "Piekary" sp. z o.o. (III miejsce). Kolejne miejsca zdobyli: Tadeusz Jagła z KWK "Halemba–Wirek", Piotr Kaleta z KWK "Rydułtowy–Anna", Krzysztof Bugla z KWK "Marcel", Mirosław Hajduk z KWK "Chwałowice", Tadeusz Kozioł z KWK "Mysłowice–Wesoła", Krzysztof Skupień z KWK "Knurów" oraz Rafał Biba z KWK "Brzeszcze–Silesia".

do góry