Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Forum Pracowników Służby BHP

Forum Pracowników Służby BHP

3 Października 2018

W dniach 1 i 2 października br. przedstawiciele WUG uczestniczyli w II Ogólnopolskim Forum Pracowników Służby BHP pod nazwą „Bezpieczeństwo w świecie 4.0”.
W  pierwszym dniu obrad eksperci z dziedziny bezpieczeństwa pracy, reprezentujących m.in. Radę Ochrony Pracy przy Sejmie RP, Centralny Instytut Ochrony Pracy-PIB, Państwową Inspekcję Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Dozoru Technicznego, Główny Instytut Górnictwa, Instytut Przemysłu Organicznego, przedstawicieli strony społecznej (ZZ BUDOWLANI, OPZZ, NSZZ Solidarność, ZZ Kolejarzy)  szukali odpowiedzi na pytanie, co oznacza czwarta rewolucja przemysłowa, czy w warunkach współczesnego Przemysłu 4.0, w którym ludzie i sterowane cyfrowo maszyny są integrowane z Internetem i technologiami informacyjnymi, świat pracy rzeczywiście stał się bezpieczniejszy i czy bezpieczniejszy jest w tym świecie człowiek.
Drugi dzień Forum połączony był  z obchodami jubileuszu 65-lecia powołania służby BHP oraz 25-lecia utworzenia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. W uroczystościach, które odbyły się w Sali Kolumnowej Sejmu, uczestniczył Wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Wojtacha, który otrzymał podziękowanie za współpracę WUG z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służby BHP.

(fot.Kancelaria Sejmu)

do góry