Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konferencja Naukowo-Techniczna KOMTECH 2017

Konferencja Naukowo-Techniczna KOMTECH 2017

18 Września 2017

W Szczyrku 18 września br. rozpoczęła się trzydniowa konferencja KOMTECH 2017. Wydarzenie ma charakter cykliczny i jak co roku jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie wykorzystania innowacyjnych technik i technologii. Zostało objęte patronatem honorowym Ministra Energii oraz Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego.

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych, badawczych i technicznych w dziedzinie górnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, wymiana wiedzy i doświadczeń  w zakresie wykorzystania innowacyjnych technik i technologii, jak również prezentacja oferty producentów maszyn i urządzeń.

Tegoroczna edycja szczególną uwagę skupi na postępie technicznym w budowie i eksploatacji maszyn, nowoczesnych technologiach eksploatacyjnych, rozwiązaniach systemowo transportowych, systemach sterowania, innowacyjnych rozwiązaniach układów napędowych, układach hydraulicznych i pneumatycznych, systemach monitorowania i diagnozowania maszyn, automatyzacji a także kształtowaniu bezpiecznego środowiska pracy.

Program konferencji uwzględnił również specjalne sesje, które będą poświęcone zagadnieniom takim jak:

  • Bezpieczne i efektywne systemy transportu szybowego - prognozy rozwoju;
  • Badanie, konstrukcja, wytwarzanie i eksploatacja układów hydraulicznych.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Techniki Górniczej KOMAG. 

do góry