Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konferencja "Środowisko informacji"

Konferencja "Środowisko informacji"

8 Sierpnia 2014
Zapraszamy do udziału w konferencji "Środowisko informacji" poświęconej udostępnianiu informacji o środowisku w sieci i jej praktycznemu wykorzystaniu. Zawartość publicznych baz danych z informacjami o środowisku ma ogromne znaczenie zarówno gospodarcze, jak i społeczne. Wszystkie większe inwestycje w Polsce wymagają decyzji środowiskowych i konsultacji społecznych. Wpływ nowych projektów na środowisko to także temat ważny dla opinii publicznej.

Konferencja poświęcona będzie temu, w jaki sposób instytucje, przedsiębiorcy i obywatele mogą korzystać z baz danych w prosty sposób i wygodnie je przeszukiwać. Celem spotkania jest również rozwój współpracy i wymiany dobrych praktyk w zakresie gromadzenia, upubliczniania i wykorzystania danych.

Wiarygodna informacja o środowisku to niezbędny czynnik nowoczesnego zarządzania, podejmowania decyzji biznesowych, minimalizowania ryzyka inwestycyjnego, czy bezpiecznego i efektywnego planowania.

Każdy ma prawo do informacji o środowisku. Aby nie była to jedynie martwa reguła, niezbędne są pewne, transparentne i ustandaryzowane dane zgromadzone w ogólnodostępnych bazach. Zapraszamy ekspertów i wszystkich zainteresowanych do wspólnej wymiany poglądów.

Więcej o konferencji tutaj.
do góry