Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konferencja w Czarnej

Konferencja w Czarnej

18 Września 2017

W dniach 14-15 września br. w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym w Czarnej odbyła się konferencja „Obowiązki przedsiębiorcy wydobywającego kopaliny otworami wiertniczymi w aspekcie obecnych i przyszłych regulacji prawnych” oraz podsumowanie realizowanego corocznie konkursu BHP dla pracowników Oddziału w Sanoku. Była to już VII edycja finału konkursu BHP, w której uczestniczyli wyłonieni w drodze eliminacji, pracownicy kopalń ropy naftowej i gazu ziemnego oraz podziemnych magazynów gazu ziemnego, należących do PGNiG SA Oddział w Sanoku. Tym razem zwyciężyli pracownicy Ośrodka Kopalń Przemyśl. Gratulacje finalistom złożył m.in. dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Krośnie.

Podczas konferencji przedstawiciel Wyższego Urzędu Górniczego wygłosił prezentację dotyczącą w szczególności zmian przepisów w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie ratownictwa górniczego.

W podsumowaniu wydarzenia podkreślono duże znaczenie tego rodzaju przedsięwzięć dla kształtowania kultury bezpieczeństwa, wzmacniania osobistej odpowiedzialności pracowników za bezpieczne zachowania w pracy, co niewątpliwie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia pracowników.

do góry