Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konkurs dla dziennikarzy

Konkurs dla dziennikarzy

7 Grudnia 2011

Po raz drugi w imieniu kierownictwa Wyższego Urzędu Górniczego oraz Fundacji Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego, która działa przy WUG, zapraszamy dziennikarzy do udziału w konkursie KARBIDKA.
Przypominam, że laureatami ubiegłorocznej edycji zostali: Marek Błoński z Polskiej Agencji Prasowej, Jerzy Chromik z Trybuny Górniczej i portalu NETTG, Monika Krasińska z Radia Katowice, Aldona Minorczyk-Cichy z Dziennika Zachodniego, Polska The Times. Kapituła przyznając nagrody brała pod uwagę liczbę i rzetelność materiałów dziennikarskich zgłoszonych przez autorów do konkursu. Za aktywny udział w Konkursie i promowanie bezpieczeństwa w górnictwie oraz działalności nadzoru górniczego Dyplomami Gratulacyjnymi uhonorowano wszystkich uczestników. Nagrody finansowe i symboliczne Karbidki przyznano laureatom. Podobne wyróżnienia za dziennikarską pracę czekają na zwycięzców drugiej, czyli tegorocznej edycji konkursu.

Karbidka to historyczna lampa górnicza. Organizatorzy konkursu dla dziennikarzy są przekonani, że media publiczne mogą być przysłowiowym kagankiem oświaty. Przestrzeganie zasad BHP w górnictwie jest na wagę życia niejednego człowieka, a sposób eksploatacji kopalin z poszanowaniem środowiska oraz rola nadzoru górniczego w tym zakresie decydują, o jakości życia mieszkańców gmin górniczych. Górnictwo, jako temat dziennikarski jest niewątpliwie trudnym w realizacji z wielu powodu. Dlatego tym większe słowa uznani należą się tym przedstawicielom mas mediów, którzy rzetelnie upowszechniają informacje potrzebne ponad 200 tys. pracowników przemysłu wydobywczego w Polsce.

Organizatorami Konkursu podobnie jak w ubiegłym roku jest Wyższy Urząd Górniczy i Fundacja Bezpieczne Górnictwo im. Wacława Cybulskiego, która działa przy WUG.
W konkursie mogą uczestniczyć dziennikarze prasy, radia i telewizji regionalnych i ogólnopolskich, a także redakcji portali internetowych, których artykuły, audycje lub programy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w górnictwie zostały rozpowszechnione w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 r. Na laureatów czekają: cztery równorzędne nagrody pieniężne (po 1500 zł brutto), symboliczne karbidki i dyplomy honorowe. Kapituła konkursu zastrzega sobie prawo do innego rozdziału nagród.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie zgłaszanych do konkursu kopii publikacji do dnia 15 lutego 2012 roku. Prace konkursowe należy przesyłać na adres: Gabinet Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice. Z dopiskiem Konkurs "Karbidka".

Pliki do pobrania:

formularz zgłoszeniowy

oświadczenie

regulamin konkursu.

do góry