Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konkurs dla dziennikarzy Karbidka

Konkurs dla dziennikarzy Karbidka

7 Stycznia 2011

Karbidka to historyczna lampa górnicza. Organizatorzy pierwszego konkursu dla dziennikarzy są przekonani, że media publiczne mogą być przysłowiowym kagankiem oświaty społecznej. Przestrzeganie zasad BHP w górnictwie jest na wagę życia niejednego człowieka, a sposób eksploatacji kopalin z poszanowaniem środowiska oraz rola nadzoru górniczego w tym zakresie decydują o jakości życia mieszkańców gmin górniczych. Dziennikarze zainteresowani popularyzacją wiedzy w tych dyscyplin są zaproszeni do udziału w konkursie "Karbidka".
Organizatorami Konkursu jest Wyższy Urząd Górniczy i Fundacja Bezpieczne Górnictwo im. Wacława Cybulskiego, która działa przy WUG. W konkursie mogą uczestniczyć dziennikarze prasy, radia i telewizji regionalnych i ogólnopolskich, a także redakcji portali internetowych, których artykuły, audycje lub programy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w górnictwie zostały rozpowszechnione w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2010 r. Na laureatów czekają: nagrody pieniężne, symboliczne karbidki i dyplomy honorowe.
Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie zgłaszanych do konkursu kopii publikacji do dnia 15 lutego 2011 roku. Prace konkursowe należy przesyłać na adres:

Wyższy Urząd Górniczy
Gabinet Prezesa
ul. Poniatowskiego 31
40-055 Katowice
z dopiskiem na kopercie: Konkurs "Karbidka"

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszenia do konkursu


 

do góry