Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konkursy Ministerstwa Środowiska - zgłoś się!

Konkursy Ministerstwa Środowiska - zgłoś się!

17 Września 2015

Przypominamy, że w najbliższym tygodniu upływa termin zgłoszeniowy dwóch konkursów ogłoszonych przez Ministerstwo Środowiska. Zachęcamy do udziału.

II edycja konkursu ECO DESIGN

Konkurs  ECO DESIGN skierowany jest do producentów, dystrybutorów oraz usługodawców, których produkty lub usługi wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Produkty Eco Design należy zgłaszać do 18 września 2015 r. Rozwiązania finalistów zostaną zaprezentowane w Poznaniu, w dniach 27-30 października 2015 r., podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM. Więcej informacji: 
http://www.mos.gov.pl/artykul/7_archiwum/24997_ekologiczne_projektowanie_ii_edycja_konkursu.html

Konkurs EKOBAJA

„Ekobaja” to ogólnopolski konkurs ekologiczno-literacki skierowany do nauczycieli przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych, a także do wszystkich lubiących pisać, pełnoletnich pisarzy-amatorów, np. rodziców czy studentów.

Celem konkursu Ministerstwa Środowiska jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, kształtowanie ich postaw proekologicznych, a także pokazywanie piękna przyrody oraz potrzeby dbania o jej zasoby. Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie bajki dla dzieci na temat ochrony środowiska. Gotowe prace należy przesłać w wersji papierowej i elektronicznej wraz z formularzem zgłoszeniowym do 20 września 2015 r.

Na autorów wyróżnionych bajek czekają atrakcyjne nagrody. A najlepsze opowieści zostaną opublikowane w postaci ilustrowanego e-booka oraz audiobooka, do którego głosu użyczy aktorka Anna Seniuk. Więcej informacji: http://ekobaja.eu/

 

do góry