Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Kontynuacja szkoleń dla pracowników ukraińskiego nadzoru (..)

Kontynuacja szkoleń dla pracowników ukraińskiego nadzoru górniczego

26 Lutego 2013

25 lutego br. miało miejsce kolejne z cyklu szkoleń dla pracowników inspekcyjno-technicznych ukraińskiej Państwowej Służby Nadzoru Górniczego i Bezpieczeństwa Przemysłowego Ukrainy (Dierżgirpromnagliad). Szkolenia te odbywają się w formie telekonferencji. Spotkanie moderował wiceprezes WUG Wojciech Magiera. Telekonferencja przyjęła tym razem formę obustronnej wymiany informacji.
Przedstawiciele kierownictwa i pracownicy ukraińskich urzędów terenowych mieli możliwość zapoznania się z organizacją i zadaniami polskiego nadzoru górniczego. Następnie dyrektor Departamentu Warunków Pracy WUG Janusz Malinga omówił stan bezpieczeństwa i wypadkowość w polskim górnictwie.
Z kolei to przedstawiciele WUG zyskali szerszy obraz na temat działalności Dierżgirpromnagliad. Zadania Służby w sferze dotyczącej nadzoru górniczego zaprezentował dyrektor Departamentu Nadzoru Górniczego w Przemyśle Węglowym Aleksander Chołod. O roli terytorialnych okręgowych urzędów mówili dyrektorzy jednostek terytorialnych z Ługańska – Borys Rybczenko i z Doniecka – Włodzimierz Cymbalenko. Zadania regionalnej jednostki omówił dyrektor Regionalnego Okręgowego Urzędu Górniczego w mieście Krasny Łucz.
Obie strony zadeklarowały wolę kontynuowania szkoleń telekonferencyjnych.

do góry