Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Kraków: XXII Szkoła Eksploatacji Podziemnej

Kraków: XXII Szkoła Eksploatacji Podziemnej

18 Lutego 2013

Pokonkursowa wystawa pt. "Górnictwo z zasadami" towarzyszy XXII Szkole Eksploatacji Podziemnej, która rozpoczęła się 18 lutego br. w krakowskim hotelu Qubus. Piotr Litwa, prezes WUG otwierając ekspozycję podkreślił, że na konkurs zorganizowany ub.r. przez WUG i Fundację Bezpieczne Górnictwo im. W. Cybulskiego wpłynęło 94 zdjęcia prezentujące wszystkie rodzaje polskiego górnictwa.

W pięciodniowej konferencji uczestniczy ponad 500 osób. Pierwszy dzień obrad wypełniły rozważania dotyczące antykryzysowej strategii firm górniczych, dla których zagrożenia są motorem restrukturyzacji, innowacji i podejmowania nowych wyzwań. Do programu tegorocznej SEP zgłoszono około 290 referatów, najciekawsze prezentowane będą podczas sesji tematycznych. Najwięcej uczestników (ponad 600 osób) spodziewanych jest na czwartkowych spotkaniach. Tego dnia (21 lutego) w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się premiera filmu "Bogactwo z głębi ziemi", promującego bezpieczne wydobywanie kopalin i znaczenie górnictwa dla rozwoju polskiej gospodarki oraz życia każdego człowieka. Film został zrealizowany z inicjatywy kierownictwa WUG i sfinansowany przez Fundację "Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego", działająca przy WUG. Jego scenariusz wpisuję się w kampanie wizerunkowe 39 firm górniczych, które wspierają Fundację, i może być przez nie wykorzystywane do własnych przedsięwzięć promocyjnych.

Podczas gali w krakowskim teatrze ogłoszone zostaną wyniki konkursów: Bezpieczna Kopalnia, Kopalnia Roku i Górniczy Sukces Roku oraz VIII Turnieju Wiedzy Górniczej.
Przedstawienie liderów bezpiecznej, górniczej pracy poprzedzi sesja pod patronatem WUG, poświęcona zarządzaniu bezpieczeństwem w kopalniach.

do góry