Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Międzynarodowe Zawody Zastępów Ratowniczych w Polsce

Międzynarodowe Zawody Zastępów Ratowniczych w Polsce

21 Października 2013
Zapadły już najważniejsze decyzje organizacyjne dotyczące IX Międzynarodowych Zawodów Zastępów Ratowniczych, które w przyszłym roku gościć będziemy w Polsce.
Zawody odbywać się będą w dniach 6-13 września 2014 r. w Katowicach i Sosnowcu. Zaproszenia do Polski już zostały wysłane. Przygotowano też spot filmowy promujący to ważne wydarzenie, który prezentujemy internetowym kanale WUG na YouTube. Rywalizacje sprawności ratowniczej odbędą się w Sosnowcu na terenie EXPOSILESIA.
Podczas tegorocznych Centralnych Zawodów Drużyn Ratowniczych w Jaworznie, które były poligonem doświadczalnym przed przyszłorocznymi międzynarodowymi rywalizacjami zapewniano, że przygotowane zostaną konkurencje sprawdzające rzeczywiste umiejętności ratowników.
Organizatorem Międzynarodowych Zawodów Zastępów Ratowniczych jest Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu we współpracy z Wyższym Urzędem Górniczym.
W poprzedniej edycji, czyli w VIII Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w 2012 roku w Doniecku, uczestniczyło 26 zastępów z 13 państw, w sumie ponad 350 osób.
do góry