Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Narada z osobami kierownictwa podmiotów wykonujących (..)

Narada z osobami kierownictwa podmiotów wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych nadzorowanych przez OUG w Rybniku

29 Października 2015

28 października br. Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku zorganizował okresową naradę z osobami kierownictwa podmiotów wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorców i zakładów górniczych, odpowiedzialni za nadzór i koordynację prac wykonywanych przez podmioty w ruchu zakładu górniczego.

Podczas narady prowadzonej przez dyrektora OUG w Rybniku Piotra Karkulę omówiono m.in.:

  • stan bezpieczeństwa pracy w górnictwie węgla kamiennego w minionym okresie 2015 roku, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków i zdarzeń zaistniałych w podmiotach wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych,
  • przyczyny i okoliczności (w tym wnioski na przyszłość): niebezpiecznego zdarzenia, zaistniałego 17.08.2015 r., w JSW S.A. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Jas-Mos” w Jastrzębiu-Zdroju,; wypadku ciężkiego, który miał miejsce 13.08.2015 r. w JSW S.A. KWK „Krupiński” w Suszcu; wypadku śmiertelnego, zaistniałego 21.07.2015 r., w KHW S.A. KWK „Mysłowice” w Mysłowicach; wypadku śmiertelnego, do którego doszło 13.06.2015 r., w KW S.A. Oddział KWK „Halemba-Wirek” w Rudzie Śląskiej.
  • wyniki kontroli, przeprowadzonych przez Urząd w minionym okresie 2015 r., w tym przykłady stwierdzanych nieprawidłowości w podmiotach wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych nadzorowanych przez OUG w Rybniku.
do góry