Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Narada z przedstawicielami przedsiębiorcy, osobami (..)

Narada z przedstawicielami przedsiębiorcy, osobami kierownictwa i kierownikami działów mechanicznych zakładów górniczych

3 Kwietnia 2017

30 marca r. z inicjatywy dyrektora okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, odbyła się w KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie narada z przedstawicielami przedsiębiorcy, osobami kierownictwa i kierownikami działów mechanicznych zakładów górniczych.

Tematem spotkania była bezpieczna eksploatacja samojezdnych maszyn i pojazdów górniczych w kopalniach rud miedzi oraz całościowa ocena bezpieczeństwa pracy, a także podjętych w ostatnim okresie działań w tym zakresie.

W czasie obrad omówiono główne przyczyny i okoliczności  wypadków i niebezpiecznych zdarzeń związanych z eksploatacją samojezdnych maszyn i pojazdów górniczych z napędem spalinowym, zaistniałych w latach 2014-2016 w kopalniach rud miedzi, ze szczególnym uwzględnieniem stanu technicznego maszyn i „ czynnika ludzkiego”.

Przedstawiciele przedsiębiorcy oraz zakładów górniczych omówili działania podjęte w ostatnim okresie w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn w zakładach górniczych.

Ponadto przedstawiono dalsze kierunki i zamierzenie techniczno-organizacyjne mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji samojezdnych maszyn i pojazdów górniczych.

do góry